"rootPage" is not defined.

Sporthallen

Välkommen till Kiruna sporthall!

Sporthallen

Sporthallen erbjuder möjligheter till lek, spel, utbildning, träning, tävling, friskvård, rekreation och andra aktiviteter i ändamålsenliga och attraktiva lokaler.

Avvikande öppettider

30/4 Valborg - 08.00-16.00

1/5 Första maj – stängt

26/5 Kristi himmelsfärd - stängt

4/6 Pingstafton - 08.00-18.00

5/6 Pingstdagen - stängt

6/6 Nationaldagen - stängt

24/6 - 26/6 Midsommarhelgen - stängt

Övriga dagar öppet som vanligt. Välkomna!

Sommarens öppettider :

v. 24 - v. 33

Måndag 10.00-16.00

Tisdag 13.00-19.00

Onsdag 10.00-16.00

Torsdag 13.00-1900

Fredag 10.00-15.00

Lördag och söndag 09.00-16.00

Obs! Receptionen stänger 45 minuter innan stängningstid. Bastu stänger 60 minuter innan stängningstid.

  • Följ skyltad hänvisning.
  • Håll avstånd till andra personer
  • Var extra noga med handhygien.
  • Torka av gymutrustning efter användning.

Kontakt

Senast uppdaterad •
Sidan publicerad av • Ulrika Isaksson